پاک کردن آرایش اشتباهات رایج

6 اشتباه رایج در پاک کردن آرایش صورت و چشم ها از دید متخصصان پوست

اگر حوصله نداشته باشیم یا خسته باشیم، می‌خواهیم هرچه زودتر صورت خود را قبل از خواب با پاک کننده بشوییم و به تختخواب برویم؛ در چنین شرایطی خیلی سریع آرایش خود را پاک می‌کنیم. اگر پاک کردن آرایش صورت و چشم‌ها درست انجام نشود، پوست صورت و پوست اطراف چشم دچار آسیب می‌شوند.

در این مقاله سیب سل، به اشتباهات رایج در فرآیند پاک کردن آرایش از دید متخصصان پوست می‌پردازیم و روش های صحیح پاک کردن آرایش صورت را برای حفظ زیبایی پوست مرور می‌کنیم. با ما همراه باشید.

1-از پاک کننده صورت برای پاک کردن آرایش چشم استفاده نکنید.

از شوینده صورت برای شستن آرایش چشم استفاده نکنید. شوینده‌های قدیمی صورت مانند صابون‌ها و مایع‎های صابونی باعث خشکی پوست می‌شوند و این خشکی به پوست اطراف چشم آسیب می زند. شما باید برای شستشوی چشم از شوینده مخصوص آن‌ها استفاده کنید که درصد و غلظت سورفکتانت آن مناسب برای پوست حساس اطراف چشم باشد. استفاده از شوینده صورت باعث بروز بیماری لیکنفیکاسیون در اطراف چشم می‌شود.

به عبارت دیگر خشکی و خطوطی اطراف چشم ظاهر می‌شوند که کمی شبیه به بافت چرم است. بنابراین، زمانی که برای آرایش چشم از سایه استفاده می‌کنید، سایه شما روی پلک به صورت مساوی پخش نشده و در تمام خطوط اطراف چشم جمع می‌شود و ظاهری ناخوشایند به‌وجود می‌آورد.

ناگفته نماند که کف صابون و شوینده‌ها نباید در نزدیکی چشم قرار بگیرد چرا که باعث ریزش اشک می‌شود. در عوض از دستمال مرطوب لطیف به عنوان پاک کننده آرایش چشم استفاده کنید؛ این محصولات به مقدار کافی مایع پاک ‌کننده دارند و حاوی مواد آبرسان مانند دکسپانتنول هستند.

2-از مالیدن خشن و بیش از حد چشم خود خوداری کنید.

از اثرات ناخوشایند سریع پاک کردن آرایش، قرمزی و سوزش پوست اطراف چشم است که می تواند به پوسته پوسته شدن و خشکی پوست نیز منجر شده و به مرور زمان باعث شکل‌گیری خطوط زیر چشم ‌شود.

هنگام پاک کردن آرایش چشم ، از وارد کردن فشار بیش از حد به آن، خودداری کنید. از پاک کننده آرایش چشم استفاده کنید.

برای اینکه به سرعت و بدون درد آرایش خود را پاک کنید، پد پنبه‌ای خود را در محلول پاک کننده آرایش دو فاز (با پایه آب و روغن) قرار داده و سپس با ملایمت و در یک حرکت سریع آن‌را روی پلک‌های خود بکشید؛ هیچ فشاری وارد نکنید و چشم‌های خود را نمالید.

روغن موجود در محلول پاک کننده آرایش چشم ، مواد آرایشی را در خود حل کرده و به پاک کردن مواد آرایشی از پوست و مژه‌ها کمک می‌کند؛ در عین حال این کار برای مژه‌ها اثر نرم‌کنندگی نیز خواهد داشت.

3- پد آرایش پاک کن را چندین بار رو پلک های تان نکشید.

 “دکتر فوسکو” می‌گوید: «یکی از اشتباهات رایج خانم‌ها هنگام پاک کردن آرایش این است که چشم‌های خود را باز می‌کنند، سر خود را به عقب خم می‌کنند و از همان پد پنبه‌ای برای پاک کردن زیر مژه‌ها نیز استفاده می‌کنند. خانم‌ها نباید این کار را بکنند چرا که الیاف پد پنبه‌ای وارد چشم می‌شود و باعث سوزش چشم‌ها خواهد شد.»

پاک کردن آرایش چشم و صورت

طرز استفاده از پد آرایش پاک کن

آرایش چشم گربه‌ای به دقت بسیاری نیاز دارد؛ پاک کردن آرایش چشم با یک حرکت درست به همان اندازه نیازمند دقت است.

به جای حرکت رفت و برگشت پد پنبه‌ای روی پلک‌ها که نه تنها باعث سوزش و آزار پوست می‌شود بلکه باعث ریزش مژه‌ها نیز خواهد شد،از یک روش حرفه‌ای استفاده کنید. با حرکتی آرام پد پنبه‌ای را روی خط رویش مژه‌های خود بکشید.

از گوشه خارجی به سمت گوشه داخلی مژه حرکت کنید و سپس به گوشه خارجی پلک برگردید و با حرکات کوچک و تکرار شونده پد را روی مژه‌ها و به سمت پایین بکشید، در ادامه پد را روی مژه‌ها بکشید تا به گوشه خارجی پلک برسید.

هرگز با همان پد زیر چشم خود را پاک نکنید. اگر روش بالا را به درستی انجام دهید نیازی نیست زیر چشم‌تان را تمیز کنید؛ چرا که وقتی پلک‌ها و مژه‌های بالا را پاک می‌کنید، همزمان آرایش زیر چشم‌ها نیز پاک می‌شود.

4- صورت خود را پس از پاک کردن آرایش بشویید.

بهترین ترکیب برای پاک کردن آرایش صورت همانطور که می دانید، ترکیب روغن و آب است. ترکیب روغن و آب پوستی نرم و صاف برای اطراف چشم به ارمغان می‌آورد.

اما برخی از محلول‌های پاک کننده آرایش، موادی را روی پوست به جا می‌گذارند. به همین دلیل متخصصین پوست توصیه می‌کند پس از پاک کردن آرایش، صورت خود را با یک پاک کننده صورت مانند ژل شستشوی صورت بشویید.

از طرف دیگر اگر می‌خواهید آرایش چشم خود را مرتب کنید یک طرف گوش پاک ‌کن را در محلول پاک کننده آرایش چشم قرار دهید و سپس بخش‌هایی از آرایش را که می‌خواهید، مرتب و پاک کنید.

سپس طرف دیگر گوش پاک‌کن را درمیسلار واتر قرار دهید و بخش‌هایی که پیش‌تر پاک کرده بودید را تمیز کنید تا باقیمانده روغن محلول از روی پوست خود تمیز شود.

5-نحوه صحیح استفاده از پد پاک کننده آرایش را یاد بگیرید.

از یک طرف پد پاک کننده آرایش به صورت مکرر استفاده نکنید. اگر پد آرایشی کثیف را روی چشم‌های خود بگذارید، تمام آنچه که پاک کرده بودید دوباره به چشم‌های شما مالیده می شود.

اگرچه دلیلی وجود ندارد که هر فردی برای پاک کردن آرایش چشم خود از یک بسته کامل پد آرایشی استفاده کند. برای این کار ابتدا یک روی کامل پد آرایشی را برای پاک کردن چشم خود استفاده کنید، سپس نیمه تمیز آن را تا کرده و از آن استفاده کنید. برای خرید محصولات سیب سل کلیک کنید.

6- پد پاک کننده آرایش را فقط یکبار مصرف کنید و بعد از آن استفاده نکنید.

اگر آرایش چشم‌ شما سبک است، می‌توانید با استفاده از تنها یک طرف پد آرایشی به پاک کردن آرایش خود بپردازید. یادتان باشد که شما نمی‌توانید فردای آن روز از همان پد برای پاک کردن آرایش چشم خود استفاده کنید. پد آرایشی باکتری را به خود جذب می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *